Wicepremier jedzie po ropę


Delegacja białoruska wyjechała z Moskwy nie osiągnąwszy porozumienia ze stroną rosyjską w sprawie opłat za ropę naftową - donosi z Mińska agencja Associated Press. Natomiast według agencji RIA-Nowosti, do Moskwy udaje się pierwszy wicepremier Białorusi Władimir Siemaszko.

ING wydał rekomendację "kupuj" dla Puław, ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 99 zł - podała agencja Bloomberg. Informacje z giełd oraz kurs eurodolara to zdaniem analityków kluczowe czynniki kształtujące kurs złotego. W ocenie ekspertów do końca dnia złoty będzie oscylował około poziomu 4,1250 za euro, później możliwe jest dalsze osłabienie polskiej waluty. W piątek nie sprawdziły się niektóre najczarniejsze prognozy, dotyczące sytuacji na Wall Street po spadku cen akcji w następstwie niepomyślnych wiadomości z amerykańskiego rynku pracy i kryzysu w Europie.Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się na lekkich plusach. Indeks Dow Jones zwyżkował na zamknięciu o 0,27%, S&P 500 zakończył dzień z zyskiem na poziomie 0,34%, a technologiczny Nasdaq wzrósł o 0,23%. Liczba transakcji fuzji i przejęć w Polsce w 2010 roku wzrośnie o około 10 proc., a wartość tych transakcji zwiększy się o 25-30 proc. - wynika z raportu KPMG i DealWatch. Zdaniem autorów raportu, jedną z przyczyn wzrostu będzie zapowiadana prywatyzacja dużych podmiotów gospodarczych. W Finlandii odbędzie się we wtorek strajk pracowników transportu, gdyż związki zawodowe nie zgodziły się na - niekorzystną według nich - umowę zbiorową. Strajk rozpocznie się we wtorek o godzinie 18.00 (17.00 czasu polskiego).

Po dość burzliwym i pełnym emocji początku maja, sytuacja na parkietach ulega niewielkiej stabilizacji. Brak negatywnych doniesień z Kraju Hellady oraz zaa oceanu daje bykom pole manewru, dlatego w najbliższych sesjach przewagę powinna wykazywać strona popytowa.

27/01/2010 -USD/JPY - Wykres zmian cen pary USD/JPY, którego wersję dzienną przedstawiono, wykazuje ostatnio wyraźną kontynuację trendu spadkowego, który ma miejsce od kwietnia 2009 roku. Niemieckie organizacje ekologiczne wycofały skargę na decyzję o pozwoleniu na budowę Gazociągu Północnego po dnie Bałtyku - poinformował w piątek Związek na rzecz Środowiska i Ochrony Przyrody (BUND).

Jednym z najlepszych sposobów by zobaczyć, co siedzi w głowie guru brytyjskiej branży private-equity, Guya Handsa, jest przestudiowanie prezentów, jakie daje na Boże Narodzenie. Od lat Hands przesyła przyjaciołom i współpracownikom biznesowym książkę, którą ostatnio przeczytał wraz z listem omawiającym dzieło. Prezent ma być zarówno przemyślany jak i skłaniający do dyskusji. Piątek przyniósł na Wall Strret spore spadki zamykając jeden z najgorszych tygodni od początku br. Inwestorzy zareagowali nerwowo na informacje o niższym niż oczekiwano wzroście Produktu Krajowego Brutto (PKB) i ponownym pogorszeniu się nastrojów konsumentów. Rada Nadzorcza EuRoPol Gazu, spki eksploatujcej polski odcinek gazocigu Jama-Europa, ktrym rosyjski gaz pynie do Polski, a potem do Niemiec, uzgodnia wysoko opat za usugi tranzytowe w 2010 roku - poinformowa Gazprom.Zdaniem dilerów, dla poniedziałkowych notowań złotego i obligacji istotne mogą być dane o inflacji oraz ewentualne komentarze członków RPP. Analitycy DI BRE, w raporcie z 24 marca, podtrzymali rekomendację "kupuj" dla akcji PGNiG, cena docelowa została wyznaczona na poziomie 4,32 zł. Wczorajszy dzień ponownie okazał się trudny dla posiadaczy akcji największych spółek. WIG20 po spadku o 1,89% pokonał lokalny dołek sprzed paru dni oraz wsparcie na poziomie 2180 pkt.i obecnie notuje wartość 2173,25 pkt.

Lepsza prywatyzacja w gorszych czasach


Najambitniejszy od lat plan prywatyzacji jest realizowany w czasie najmniej sprzyjającym tego typu procesom. Czy to się może udać? Od czego zależy powodzenie? Gdzie są pułapki? Tempo procesu prywatyzacji jest imponujące. Na początku roku Ministerstwo Skarbu Państwa wykonało trzy "strzały" i zrealizowało kilkanaście procent rocznego planu.

Tusk: W 2015 r. Polska będzie gotowa do przyjęcia euro


W 2015 r. Polska będzie spełniała kryteria z Maastricht i będzie gotowa do wejścia do strefy euro, wynika ze środowej wypowiedzi premiera Donalda Tuska dla agencji ISB. Jednak decyzja, czy wówczas euro przyjmiemy zależeć będzie od wspólnej decyzji Polski i partnerów ze strefy euro.

Duży kraj ma duży problem


Gospodarka Meksyku w 2009 r. skurczyła się o 6,8 proc. Ekonomiści oczekiwali 7 proc. To najgorszy wynik od 30 lat. Poprzedni fatalny rekord padł w 1995 r. - spadek PKB wyniósł wtedy 6,2 proc. Jaskółką zmiany na lepsze jest wynik III i IV kwartału (licząc kwartał do kwartału) - zwyżka w IV kwartale wyniosła 1,2 procent, w III 2,9 procent.

Bój się prezesie - wraca korupcja!


Wyniki 11. Światowego Badania Nadużyć Gospodarczych, przeprowadzonego przez Ernst & Young pokazały, że kadra zarządzająca coraz mocniej obawia się odpowiedzialności osobistej za działania spółek.

Złoty stracił przez politykę


Znacząca większość tego tygodnia stała pod znakiem aprecjacji euro wobec dolara.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy każdego dnia, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, w środku ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne również kalendarze książkowe. Wszystek być może ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus zawżdy na epoka. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym do wnętrza dowolnej technice wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy każdego dnia, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, w środku

kalendarze książkowe

ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne plus kalendarze książkowe. Jakikolwiek prawdopodobnie ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły także każdorazowo na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym do wnętrza dowolnej technice